Jak wybrać biuro rachunkowe? Specjalizacja kluczem do sukcesu

Data dodania: 05 lipca 2022

Powierzenie prowadzenia księgowości biuru rachunkowemu staje się coraz częstszą praktyką wśród przedsiębiorców, w tym także lekarzy oraz placówek medyczny. Niesie za sobą wiele korzyści, między innymi o charakterze finansowym, lecz jednocześnie pozwala korzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów. Jak wybrać dobre biuro rachunkowe, z którym współpraca będzie układała się pomyślnie?

W czym specjalizuje się kancelaria rachunkowa?

W kontekście tego, jak wybrać biuro rachunkowe, często wskazuje się na doświadczenie pracowników, cennik, możliwość kontaktu poprzez kanały komunikacja zdalnej. Te i podobne aspekty są oczywiście niezwykle istotne, głównie ze względu na to, iż pozwalają ocenić profesjonalizm danego biura rachunkowego. Najważniejszą kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę, jest jednak zupełnie inna rzecz, a mianowicie specjalizacja konkretnej kancelarii podatkowej. O specjalizacjach biura rachunkowe mówią stosunkowo niewiele, a wynika to w dużej mierze z chęci pozyskania jak największej liczby klientów. Warto jednak mieć świadomość, że każda branża, w kontekście zarówno księgowym, jak i podatkowym, jest zupełnie inaczej uwarunkowana. Trudno więc prowadzić jednocześnie firmę z branży budowlanej, kosmetycznej oraz medycznej i spełniać przy tym wszystkie wymagania klientów. Dlatego właśnie tak kluczowa jest specjalizacja, dzięki której można dogłębnie poznać daną branżę, tak aby jak najlepiej móc doradzać swoim klientom. Pierwszym pytaniem, jakie powinno paść w kontekście wyboru biura rachunkowego jest to, w czym specjalizuje się konkretna kancelaria? Dobrze, jeśli obsługuje ona podmioty działające w branży medycznej - zarówno jednoosobowe działalności gospodarcze, jak i placówki prowadzone w formie spółek prawa handlowego. 

Wiedza na najwyższym poziomie

Klienci, którzy po raz pierwszy zakładają działalność gospodarczą i będą zobligowani prowadzić księgowość, często nie do końca zdają sobie sprawę z tego, jaki jest standardowy zakres obowiązków pracowników biura rachunkowego. Dobra kancelaria rachunkowa powinna oferować:

  • prowadzenie pełnej bądź uproszczonej księgowości - w zależności od potrzeb klienta,
  • prowadzenie spraw kadrowo-płacowych,
  • sporządzanie i wysyłkę w imieniu klienta deklaracji podatkowych,
  • sporządzanie sprawozdań finansowych i innych raportów o podobnym charakterze,
  • doradztwo podatkowe i rachunkowe.

Aby móc wywiązać się ze wszystkich obowiązków wobec swoich klientów, potrzebna jest przede wszystkim duża wiedza. Należy ciągle ją aktualizować, bowiem przepisy prawa podatkowego i bilansowego zmieniają się w bardzo szybkim tempie. Istotne jest także doświadczenie zawodowe, lecz nie ogólne, a w konkretnej branży - w tym przypadku medycznej. Jest to stosunkowo trudna pod względem podatkowym branża, dlatego też warto zwrócić uwagę na specjalizację kancelarii podatkowej. 

Biuro rachunkowe - jak wybrać?

Każdy, kto decyduje się prowadzić działalność gospodarczą, a jednocześnie nie chce we własnym zakresie prowadzić księgowości, stoi przed wyborem odpowiedniego biura rachunkowego. Lekarze, właściciele prywatnych placówek medycznych czy tych, które mają podpisany kontrakt z NFZ, powinni znaleźć kancelarię, która specjalizuje się wyłącznie w obsłudze podmiotów z branży medycznej. Warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie internetowej https://meditax.pl/. Dlaczego to właśnie ta kancelaria będzie optymalnym wyborem? Ponieważ pracownicy doskonale znają specyfikę branży, w jakiej działają lekarze czy placówki medyczne. Ponadto, kancelaria dysponuje specjalistycznym programem, za pomocą którego możliwe jest na przykład szybkie wystawianie faktur. Warto pamiętać, że biuro rachunkowe, które nie spełnia oczekiwań klienta, można zmienić w niemal każdym momencie. Dobrze jest wtedy wybrać podmiot, który jest w stanie zaoferować najwyższej jakości usługi i profesjonalną obsługę księgowo-podatkową. Tymczasem początkujący przedsiębiorcy powinni wybrać biuro rachunkowe świadomie, mając na uwadze, że współpraca ze specjalistami to klucz do sukcesu.

Wstecz

Dołącz do grona najlepszych

Jeśli jesteś właścicielem biura rachunkowego, mamy rozwiązanie idealne dla Ciebie. Wybierz jeden z pakietów i ciesz się jego korzyściami.

Podstawowy
99 zł

Dane kontaktowe

Informacje o firmie

Oferowane usługi

Lokalizacja biura

wybieram
Najczęściej wybierany
Premium
399 zł

Dane kontaktowe

Informacje o firmie

Oferowane usługi

Lokalizacja biura

Galeria biura, certyfikaty, zdjęcia

Opinie użytkowników

wybieram
Prestiż
999 zł

Dane kontaktowe

Informacje o firmie

Oferowane usługi

Lokalizacja biura

Galeria biura, certyfikaty, zdjęcia

Opinie użytkowników

Prezentacja we wszystkich miejscowościach w województwie

Certyfikat "Zaufany księgowy"

Wsparcie dedykowanego opiekuna

wybieram

Ostatnio do społeczności biur rachunkowych dołączyli