Kasy fiskalne online – czym są i kto musi z nich korzystać?

Data dodania: 24 marca 2021

Kasy fiskalne online – czym są?

Kasy fiskalne online to urządzenia, które komunikują się z Centralnym Rejestrem Kas (inaczej Repozytorium) prowadzonym przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Repozytorium łączy się z kasą fiskalną online co dwie godziny, jednak czas połączenia może ulegnąć zmianie bez powiadomienia użytkownika kasy. Dlatego też, użytkownik korzystający z kasy fiskalnej online musi zapewnić stałe i bezpieczne połączenie z internetem.

Kto musi posiadać kasę fiskalną online? 

Wprowadzenie kas fiskalnych online jest obowiązkowe od 1 stycznia 2020 roku dla przedsiębiorstw, które świadczą usługi naprawy pojazdów silnikowych i motorowerów oraz w zakresie wymiany opon lub kół dla tych pojazdów. Od tego dnia również na stacjach benzynowych obowiązuje korzystanie z kasy fiskalnej online. 

Termin instalacji kas fiskalnych

Ze względu na sytuacje związaną z COVID-19, terminy instalacji kas fiskalnych online zostały przesunięte dla poszczególnych branż na rok 2021. Z tego powodu, od 1 stycznia 2021 roku kolejni przedsiębiorcy są zobowiązani do zainstalowania kasy fiskalnej online. Do tej grupy należy branża gastronomiczna oraz hotelarska. Ten termin dotyczy także firm, które sprzedają węgiel, brykiet i podobne paliwa stałe wytwarzane z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych. 

Kolejne branże, które mają obowiązek od 1 lipca 2021 roku wprowadzenia kas fiskalnych online to firmy realizujące następujące usługi: fryzjerskie, kosmetyczne, kosmetologiczne, budowlane, w zakresie opieki medycznej, prawnicze oraz kluby fitness i siłownie (wyłącznie w zakresie wstępu). Pozostali przedsiębiorcy, którzy nie zostali wymienieni w powyższych terminach mogą korzystać z obecnych kas fiskalnych, aż do czasu ich wyeksploatowania. 

Ulga na kasy fiskalne

Warto wspomnieć, że przedsiębiorcy, którzy kupią kasę fiskalną online mogą skorzystać z ulgi. Wartość ulgi na zakup kasy fiskalnej wynosi 90% ceny netto, jednak nie przekracza 700 zł
 

Wstecz

Dołącz do grona najlepszych

Jeśli jesteś właścicielem biura rachunkowego, mamy rozwiązanie idealne dla Ciebie. Wybierz jeden z pakietów i ciesz się jego korzyściami.

Podstawowy
99 zł

Dane kontaktowe

Informacje o firmie

Oferowane usługi

Lokalizacja biura

wybieram
Najczęściej wybierany
Premium
399 zł

Dane kontaktowe

Informacje o firmie

Oferowane usługi

Lokalizacja biura

Galeria biura, certyfikaty, zdjęcia

Opinie użytkowników

wybieram
Prestiż
999 zł

Dane kontaktowe

Informacje o firmie

Oferowane usługi

Lokalizacja biura

Galeria biura, certyfikaty, zdjęcia

Opinie użytkowników

Prezentacja we wszystkich miejscowościach w województwie

Certyfikat "Zaufany księgowy"

Wsparcie dedykowanego opiekuna

wybieram

Ostatnio do społeczności biur rachunkowych dołączyli